Dec
27

Nyomtatás, nyomtatás

0
Az adott értékelés: nincs

Az utóbbi napokban az foglalkoztat, hogy miként lehet kihozni a maximumot az Epson 2100-amból. Nem mintha eddig nem lennék elégedett a nyomatok minőségével, inkább a munkafolyamatok egyszerűsítése esne jól. Persze azért a jobb minőség sem hátrány. Két olyan alkalmazással próbálkoztam meg újra, amelyek korábban nem ütötték meg a használhatósági mércémet - telepítés és első indítás után egyből kukában landoltak.

Az egyik a többek által is agyondícsért ImagePrint RIP volt. Az 5.5-ös verzióval próbálkoztam tavasszal, de pár nap alatt nem sikerült éltere lehelni, így bármennyire is jó nyomatokat készíthetett volna, felhagytam vele. Most, hogy a 6-os verzió megjelent, gondoltam újra próbálkozom vele. Sajna a próbaverzió még csak "DEMO" felirattal összerondított nyomatokat sem bír készíteni, így csak a felülettel próbálkozhattam. De már ott is kellemes meglepetést szerzett. A telepítő egész kultúrált (azt leszámítva, hogy kötelezően a "C:\Program Files\"-be költöztet, és hogy rossz helyre teszi a parancsikonokat), végre egy helyen van a nyomtatók telepítése és a licenszek kezelése. A korábbi verziónál órákig kerestem, hogy mi az összefüggés köztük. Ja igen, és most már a dokumentáció is használható! Ugyan mm-re állítva a papírméretet még mindig elszámolja az ablak széli vonalzókat, de komolyan gondolkodom a beszerzésén. Persze előtte egy nyomtatásra is alkalmas próbaverziót még megpróbálok keríteni a ColorByte-tól.

Ami már régóta foglalkoztat, az az a probléma, hogy mi az optimális felbontás, amivel a képeket a 2100-asra kiküldeni érdemes, azaz milyen ppi érték mellett kapjuk a legszebb nyomatokat. Egymásnak ellentmodó infók halmazában akadtam rá a Qimage nevű alkalmazásra, ami azzal hirdeti magát, hogy nagyon jó minőségű nyomatokat készít. Teszi mindezt azáltal, hogy 720ppi-re interpolálja a képeket nyomtatás előtt, mégpedig a Photoshop bicubic-nál és a nyomtatómeghajtónál sokkal jobb algoritmusokat használva. Játszottam egy kicsit a felülettel, itt is jelentős fejlődés tapasztalható a korábbi verziókhoz képest.

Igazából a Qimage-ben az a vonzó, hogy az ember megmondja neki a kívánt képméreret (esetemben ez szinte mindig 12x18 coll), és függetlenül az eredeti kép felbontásától és méreteitől, a kíván méretben - és ígérete szerint - a legjobb minőségben nyomtatja azt ki.

A hét második felében, ahogy visszaértem nyomtatóközelbe, ki fogom próbálni, hogy mire képes, és egy rövid írásban be is számolok róla.

A webhelyet a Drupal - egy nyílt tartalomkezelő rendszer - működteti