DxO objektív életlenség korrekció
Érdekes módon eddig valahogy sikerült elkerülnöm a DxO Optics Pro használatát. Lehet, hogy az első verziók instabilitása, vagy az erőteljesen szuboptimális munkafolyamat szervezése volt az oka. Idén júliusban, miután többek dícsérték, hogy az új 5-ös verzió milyen tuti, rászántam magam egy próbára. A kísérletezés vége éppen egybeesett a Ligtroom 2-es verziójának megjelenésével.
- A hozzászóláshoz belépés szükséges
- 7450 olvasás
Hozzászólások
Na és a filmszimuláció?
A fentieken felbuzdulva én is letöltöttem a próbaverziót. Hasonlókat tapasztaltam, azzal a különbséggel, hogy nekem a Capture One Pro a kedvenc konverterem, több felvételen határozottan jobb volt a DxO. Fuji S5 géppel dolgozom, amihez vettem egy saját konvertáló szoftvert. Ez a program képminőség szempontjából eddig jónak tűnt, most viszont komoly csorba esett a tekintélyén.
Kezelhetőségben még a DxO sem tudja alulmúlni a Fujit. Mellesleg a DxO idétlenségei mellett van több erénye is, a kiváló képminőség mellett. Egyszerre több kimeneti méretett, felbontást, és színmélységet tudunk konvertálni, úgy, hogy a különböző fájlok más-más könyvtárba kerüljenek. Kötegelt munkánál is beállítható a dolog. Ezzel felülmúlja a C1 Pro lehetőségeit, a CO 4 pedig sem kötegelve, sem pedig párhuzamosan konvertálva nem dolgozott abban az időben, amikor próbálkoztam vele./ Lehet, hogy azóta előrébb léptek./
A DxO kezelőpaneljei áthúzhatók másik monitorra, a Photoshophoz hasonlóan, így legalább a képernyőn rendet lehet tenni, nagyobb felületen látható a kép, és a palettákat pedig az ízlésünknek megfelelően rendezgethetjük a másod monitoron.
amatőr