UndeletePlus
Digitális fotózásnál mindenki kerülhet olyan helyzetbe, hogy véletlenül letöröl valamit a memória kártyáról, esetleg a merevlemezről. Ha bekövetkezik a baj sürgősen valamilyen adatvisszaállító szoftver után kell néznünk. Az törölt adatokat visszaállító szoftverek sajnos pénzbe kerülnek, némelyikük megbízhatósága is kétes. Neves gyártók a memóriakártyákhoz és olvasóikhoz is csomagolnak adatvisszaállító szoftvert, ezzel is eladhatóbbá téve prémium termékeiket. Az Undelete Plus jó alternatíva lehet ezekre a megoldásokra.
A kis program letölthető a gyártótól (a 2.7 verzió teljesen új):
http://www.undelete-plus.com/download.html
Számomra külön öröm, hogy a help nélkül 526Kb-os szoftver szimpla .exe ént is letölthető így kibérelte magának a helyet az usb drive-on amit a zsebemben hordok.
Az adatok visszaállítására nagy az esélyünk ha az alábbiak teljesülnek (szoftverfüggetlenül):
- Az adatvesztés után nem írunk a merevlemezre, memóriakártyára
- Nem defragmentálunk adatvesztés után (előtte lehet)
- Minnél kissebb az elveszett file annál jobbak az esélyek a visszaállításra
Az UndeletePlus ugyanazzal a névvel állítja vissza a file-okat. Követelmény, hogy a visszaállítás lehetőleg ne arra a meghajtóra történjen ahonnan adatokat akarunk visszanyerni.
A most épp magyarul "beszélő" kezelőfelület nemsok magyarázatra szorul
Előnyök:
- Ingyenes
- Kicsi és gyors
- Windows törölt file-ok visszaállítására is jó
- Többnyelvű, köztük a Magyar
- Egyszerűen kezelhető
Hátrányok:
- Csak törölt file-okhoz jó, formázott tartalmat nem tud visszaállítani
- Még nem támogatja a Vistát.
Támogatott operációs rendszerek: Win 95/98/Me/NT/2000/XP/2003
Támogatott file rendszerek: FAT12/16/32,NTFS/NTFS5 kép visszaállítás CompactFlash, SmartMedia, MultiMedia and Secure Digital kártyákról.
Konklúzó:
Aki nem rendelkezik neves gyártó prémium termékeivel, és csak szimplán törölt file-okat akar visszaállítani, annak mindenképp megéri a keze ügyében tartani a szoftvert. Sajnos a formázott memóriakártyákhoz másik szoftvert kell beszereznünk. Arra figyeljünk, hogy a véletlenül törölt kártyát, tegyük félre az adatmentésig, illetve ha lehet ne írjunk a disk-re ahol a törlés történt. Többnyelvű, kicsi, gyors és hordozható (munahelyre is). Én alapvetően azért tartom a gépen, mert nemrég az egyik ismerősöm törölt fotóit csak ezzel a programal sikerült épségben visszaállítani. Lehet, hogy van ettől jobb ingyenes file visszaállító, de az előző indok elegendő bizalmi tényező számomra.
- A hozzászóláshoz belépés szükséges
- 12178 olvasás
Hozzászólások
Bár én nem ezt használtam, hanem a Finaldata Enterprise nevezetűt (bár nem ingyenes, de megoldható ;) ), de meg voltam döbbenve a hatékonyságán: több mint egy évvel korábban, szándékosan törölt pdfeket és divx avikat (ugye mind a kettő igen sérülékeny filetípus) szó nélkül visszavarázsolt... :)
Offtopik: "történnyen"??? ez ugye nem szándékos? :)
Én? Én szárnyalnék, de nem hagyják...
Javitotta, koszonom hogy szoltal.
---Sefi ---www.fototipp.hu
:-) és így leljük meg a legjobb adatvisszaállító progit..
-= BeseZoli =-
Köszi a programot...segítségével kb 200 képet tudtam visszanyerni az enyhém "megázott" CF kártyáról ;), tényleg nagyon szuper, pláne, hogy ingyenes!
http://www.cgsecurity.org/wiki/PhotoRec, segitett mar rajtam
valamint a keszito masik software-e:
http://www.cgsecurity.org/wiki/TestDisk, egyik xfs particiomat (kb 70G keppel) atakartam meretezni, particionaltam a vinyot de elfelejtettem felirni hol kezdodott az adott particio. probalgattam orakon at mas-mas felosztasban particionalni, hatha mazlim lesz es ratalalok, xfs superblock mintajara kerestem a teljes vinyon de nem jott be. Aztan raakadtam erre a gyongyszemre. Elsore megmutatta az osszes torolt particiot, es kivalaszthattam melyiket akarom helyre allitani.