Napellenző papírból
Az köztudott tény, hogy napellenzőre az esetek legnagyobb részében szükségünk van. A gyártók persze kihasználják ezt a tényt és a nem professzionális objektíveikhez tartozó napellenzőket szinte aranyárban mérik. Különösen igaz ez az ún. ideális, vagy a köznapi szóhasználatban "virágszirom" napellenzőkre, amelyek tökéletesen illeszkednek az adott objektív látószögéhez, és így a lehető legjobb árnyékolást adják. Ha a fotós ilyen ideális napellenzőt szeretne, akkor eléggé mélyen kell a zsebébe nyúlnia.. Vagy alternatív megoldásként készíthet magának egyet. A http://www.lenshoods.co.uk/ oldalon számos gyártó, több mint száz különböző objektívéhez találhat a barkácsoló kedvű fotós, előre megtervezett, pdf formátumban letölthető napellenzőket. Ezt csak méretarányosan ki kell nyomtatni, kivágni, esetleg befesteni és már is rendelkezésünkre áll az ideális napellenező. Ultra kompat kivitel, hiszen összehajtva is lehet tárolni, nem kell várnunk a forgalmazóra amíg beszerzi. Ha esetleg elveszítjük akkor csak nyomtatunk egy másikat és ami a legjobb, ingyen van. Ha hosszabb életű napellenzőt szeretnénk készíteni, akkor nyomtathatjuk kartonpapírra és a papírt bevonhatjuk fekete bársonytapétával, de még a fehér papírból kivágott napellenző is jobb mint ha egyáltalán nincs napellenző az objektíven. Egyszóval elő az ollókat és napellenző készítésre fel !
- A hozzászóláshoz belépés szükséges
- 12506 olvasás
Hozzászólások
Erdekes, egyszeru megoldas. A napellenzo meretezese a magyar irodalomban le van irva pld. a Sakozi Zoltan Fotoszamtan cimu konyveben (138 old.).
Csinaltam is anno. Viszont nem ertem, hogy a mai napellenzok vege miert cikcakkos kivitelu? Van valami ertelme vagy csak design kerdes az egesz?
A valaszt a cimemre kernem mert idokozben elfelejtem, hogy hova is irtam.
tamasflex@yahoo.com
Koszi, kozben rakerestem.
Igazan ertelme a Zoom-ok eseteben van ahol valtozik a latoszog.
http://www.vanwalree.com/optics/lenshood.html