Könyvajánló: National Geographic Fotóiskola: Fekete-Fehérben
A héten sikerült szert tennem a NG Fotóiskola sorozatának legújabb darabjára, ami nagy örömömre a fekete-fehér fotózással foglalkozik. A könyv mind a megjelenésében, mind a tartalmában jól illeszkedik a Fotóiskola sorozat előző tagjaihoz. Az alapszöveget Richard Olsenius írta, illetve további négy fotós teszi személyesebbé, a korábbi kötetekhez hasonlóan. Kimondottan tetszik, hogy egy külön kötet foglalkozik a fényképezés legklasszikusabb területével, a monokróm képek készítésével, ráadásul úgy, hogy párhuzamosan taglalja mind a filmes, mind a digitális képkészítést, a kettő közötti átmenetet, illetve a legcélszerűbben használható géptípusokat. A tartalma az első benyomások alapján színvonalas, bár engem személy szerint zavar, hogy a fordító következetesen az „optika” szót használja az objektív megfelelőjeként. A képanyaga kiváló, egy-két mellbe vágóan jó fotóval, sajnos néhány kép élvezeti értékét csökkenti, hogy átnyúlik a szemben lévő oldalra. A könyv új ára 3.500,- Ft.
- A hozzászóláshoz belépés szükséges
- 6855 olvasás
Hozzászólások
Nem reklám, de a bookline.hu-n ez is és több más natgeo fotóskönyv és album (meg más könyvek is) most 20% kedvezménnyel kaphatók és Bp.-n ingyenes a házhozszállítás....
Megelőztél, én is a Bookline-t akartam javasolni a beszerzéshez! :)
Nem is tudom... nekem annyira nem jött be ez a könyv. Úgy érzem, túlságosan sokat foglalkozik általános témákkal, olyasmivel ami nem FF specifikus. Konkrétumot akkor tudok majd mondani, ha újra előveszem, mert eléggé felületesen lapoztam át, nem nagyon találtam érdekes témát, leszámítva a "további négy fotós" által írt betéteket.
hát... szerintem nézd meg még egyszer.
Nekem mindenesetre üdítő "színfolt" volt a kommersz színes képekkel elárasztott világban az, hogy valaki egy egész kötetet szentel a fekete-fehér képeknek. Arról nem is beszélve, hogy a képeik alapján a könyvben szereplő fotósok még fényképezni is tudnak. Egyébként a NG könyekre korábban sem volt jellemző, hogy olyan titkokat árulnának el, amit máshonnan ne tudhatna az ember. Viszont ha megnézed bármelyik könyvesboltban a fotós könyvek polcát, akkor azért ezek a könyvek messze kilógnak az átlagból, mind a képanyagukat, mind az összeszedettségüket tekintve. Meg aztán ezeket a könyveket nyilvánvalóan meghatározott célközönségnek írják, ezért nem lehetnek túl mélyen szántóak. Egyébként magam is örülnék annak, ha valaki végra kiadna egy olyan szintű, aktuális könyvet, mint amilyen például annak idején a Sevcsik/Hefele Fényképészet című könyv volt.
dp