small2.jpg

Megtekintve: 36180

Egy EOS 50E majd egy EOS 3-as váz után vettem. Jelenleg EOS 5D mellett használom, általában diázásra, de kerül bele színes portréfilm, vagy fekete-fehér is. Nehéz lesz róla nyilatkozni, mert nagyon szeretem, és a technikai adatok elérhetőek a neten, igyekszem inkább a személyes tapasztalatokat leírni.


Táblázatok alapján majdnem ugyanazt tudja, mint az EOS 3, de kézbe véve ég és föld a különbség. Az EOS 3 műanyag, ez pedig nagyon masszív és szigetelt fémvázat kapott. Kézbe véve sokkal komolyabb érzés. Nagyon jó érzés használni, minden kézre áll, és tökéletesen végzi a dolgát. A gép tudása megegyezik kb. az EOS 1Ds Mark II-vel, csak ez sokkal gyorsabb. Az AF ugyanaz a 45 pontos rendszer.


Ha már szóba került, megjegyzem, hogy egyik nagy erőssége a gépnek az AF.
Nagyon gyors, valahogy úgy érzem, hogy gyorsabban tekeri az objektívet a gép, mint pl. az 5D. Rendkívül pontosan dolgozik, és nagyon jól testreszabható. Általában 11 pontos módban használom, úgy, hogy a szomszédos pontokra magától átáll, ha kell. Nagyon praktikus. Eleinte féltem, hogy joystick nélkül majd nehéz lesz kezelni ennyi fókuszpontot, de nagyon jól megszokható a tárcsás vezérlés. A fókuszrendszer egyébként f/8-as blendéig működik.


A kereső 100%-os, 0,72x nagyítású, ez különösen diázásnál jön jól. Nagyon nagy, világos, és éles a keresőkép. Keresősötétedés gyakorlatilag nincs, egy pillanat alatt exponál a gép, sokszor nem is értem, hogy hogyan lehet ilyen gyors, mikor 1/40-ed körül exponálok. Azon túl hogy gyors, nagyon finoman exponál. Az EOS 3-as ehhez képest sokkal lomhábban csapkodja a tükröt, igaz az is viszonylag finoman csinálja. A keresőben függőlegesen van két expóskála +-3Fé-el. Az egyik a normál fénymérést mutatja, a másik pedig a vaku expozíciót, illetve a multispot fénymérés felvett, egymáshoz viszonyított értékeit.


Az expógomb nagyon finom, érintésre fókuszál, és nagyon kicsit erősebben nyomva exponál. Ezt egy kicsit szoknom kellett, de amúgy nagyon jó, hosszabb záridőket is jól ki lehet támasztani. PB-E2 markolat van hozzá, amibe NP-E2-es akkut(is) lehet tenni. Ezzel az akkuval a gép 10kép/sec sorozatsebességre képes, ha jól tudom, akkor követő AF mellett 9 kép/sec-ot tud. Ezt valószínű soha nem fogom használni, mert így 3,6 másodperc alatt megenné az egész tekercs filmet. A markolatba lehet tenni ceruzaakkut is, így kicsit lassabb a sorozat(7kép/s). A gyári akkut szeretném majd szétszedni, és Eneloop akkumulátorokkal felújítani. (Amúgy az NP-E2-es akku megegyezik az NP-E3-al, csak a végén lévő burkolatot kell kicserélni két csavarral.)


A gép a filmtekercseket befűzéskor számozza, és az expó adatokat menti. A mentett adatokat számítógépre át lehet tölteni egy ES-E1 Link kábellel(USB-távkioldó csatl.). Sajnos a kábelhez nincs meg a szoftver, így nem nagyon tudom használni, pedig az EXIF adatokon túl(amit szkenneléskor hozzá lehet tenni a képekhez) nagyon sok hasznos finombeállítási lehetőség van, a követő AF sebességétől kezdve az AF csapdás távvezérelt fényképezésig.


Az egész gépet nagyon nagy élvezet használni. Ma már viszonylag olcsón kapható(ha van itthon, kint drágább), és egy mindent tudó profi riportergép.
Aki szeret filmre fotózni, annak megérheti, külön élmény a gép használata. :-)


Mai szemmel nézve is maximálisan vállalható, szinte semmiben sem tekinthető elmaradottnak. Vakufénymérésből sajnos csak sima E-TTL-t tud, nem a II-est, de ettől még jól lehet vele vakuzni, ha az ember ismeri a működését, szép pontosan mér tárgytáv infó nélkül is. Az EXIF adatokat jobb lenne, ha valami CF vagy SD kártyára tudná menteni, és valami szabvány csatolható exif formátuma lenne, ami egyedi program nélkül is használható, továbbá ha minden funkció elérhető lenne számítógép nélkül, a fényképezőgép menüjén keresztül, akár egy normális LCD-vel a hátlapon. Persze ilyet ne várjon el az ember egy 2000-es évjáratú géptől, de látható, hogy még ma sincsen semmi olyan változtatni való rajta, ami a fotózást komolyabban érintené.


Pár teszt magyarul:
http://www.fotovilag.hu/foto/canon/eos-1v.htm
http://www.fotovideo.hu/ikonok++canon+eos1v.html

Osztályzat: 10
Termék: "EOS 1V (HS)" írta: scarbantia - beküldve: 2012, Október 25. - Osztályzat: ********** 10.00



Megtekintve: 28729

Fujichrome Velvia 50 /135-36 színes pozitív kisfilm:


Kedvenc. Jó ideje szinte mindig ez van a gépben. Legnagyobb előnye a szép színvisszaadás, kicsit túltelített, csodás mesebeli tájképeket lehet készíteni vele. Érdemes polárszűrővel, esetleg szürke/feles szürke szűrőkkel is próbálgatni.


Elsősorban a zöld színvisszaadása a legjobb(ez amúgy is erőssége a Fuji filmeknek), ezért különösen a táj és természetfotósok szeretik.
Nagyon szép részletes, éles képe van. Jó szkennerrel simán tud 16-20 megapixelnyi hasznos képinformációt is, de lehet hogy akár többet is. (Érdemes 6cm-es rollban is kipróbálni, mindent visz. Smile )


Célszerű nagy fényerejű fixekkel, illetve állvánnyal párosítani a fotózást, főleg az alacsonyabb érzékenység miatt, F16-ra rekeszelve tudjuk igazán kihozni a maximumot belőle. (profi optika + profi film= tökéletes eredmény)


Ajánlom legalább kipróbálni, különös hangulata van a képeknek. Akkor is, ha még sose próbáltad a filmes fotózást, ma már nagyon olcsón lehet nagyon jó filmes gépeket is kapni. Ma a diázás eléggé macerássá vált ugyan, mivel kevés helyen hívják, de aki megteheti, az mindenképp próbálja ki. Nem lehet leszokni róla! :-)


A digitális mellett nekem még mindig ott van egy filmes váz, és pár tekercs Velvia, esetleg fekete-fehér film. Azt gondolom megéri. Egy profi vetítés jó zenével még ma is nagy élmény mondjuk egy magashegység csodás szikláiról, növényeiről.

Osztályzat: 10
Termék: "Filmek" írta: scarbantia - beküldve: 2010, Január 12. - Osztályzat: ********** 10.00

5663efs18551.png

Megtekintve: 10335724

30.000 Ft-ért vettem a Gaiánál akciósan, 2008. októberben.


A felépítési minősége szokásos műanyag kitobjektív, műanyag bajonett, egy picit talán nem lötyög annyira, de lehet hogy csak azért mert még újabb és ne járatódott be annyira. A fókuszgyűrűt sikerült gyufaszálvastagságúra növeni a sima kit még vékonyabb gyűrűjéhez képest. :-) Kinézetre egyébként sokkal jobban néz ki, nagyobb frontlencsét kapott(bár ez a fényerőn nem változtat, valószínű az IS miatt kellett), és a zoomgyűrű is normálisan néz ki, és kényelmesebb is.


Képminőségre nagyobb a változás. Éles. De tényleg! A sima kitobjektívhez képest sokkal szebb a képe. Nagylátó állásnál is viszonylag éles a képe, sarkoknál hajlamos a CA-ra, de sokkal kevésbé vészes mint a sima kit-nél. A sokkal drágább 17-85 lényegesen jobban aberrál, és a képsarkoknál se olyan éles. Természetesen ezt is célszerű F7,1-8 köré lerekeszelni, de nyitott blendén sem katasztrófálisan gagyi a képe.


Az IS hasznos tud lenni, vaku nélkül, beltérben ISO 400 mellett nagyon jól lehet félhomályban is fotózni.


Nagyon jó ár/érték arány, könnyű, kicsi, olcsó.

Osztályzat: 8
Termék: "EF-S 18-55 IS" írta: vplaca - beküldve: 2008, Április 10. - Osztályzat: ******** 8.17

4ef70-200_4lu.jpg

Megtekintve: 65217

Használtan vettem a fent megadott áron.
Nagyon jó felépítése van, fém+üveg az egész. Látszik hogy egy jó kis L-es darab. Az hogy fehér néha előny, néha hátrány, azért annyira nem jó villogni vele, bár tény hogy jól néz ki. Adnak hozzá napellenzőt, de állványgyűrűt már sajnos nem. Akinek nem kell az F2,8-as fényerő annak nagyon jól jöhet a kisebb súly miatt. Viszonylag kényelmesen cipelhető akár egész nap, nyakban. Az USM motor gyors, halk. Néha némi frontfókuszt vélek felfedezni, főleg közeli portréknál. Nem nagyon durva, de azért néha zavar. Egyszer rászánom magam egy kalibráltatásra.
A fókuszlimiter gyors témáknál jön főleg jól, pl. kertben madarak cserkelésénél(mondjuk oda rövid ez a fókusztáv, de némi szoktatással és próbálkozással mégis lehet alkotni).


A képminősége jó, CA gyakorlatilag nincs. Az élessége képközépnél nyitott blendén is kiváló, a képszéleknél némi minimális elmosódást lehet néha tapasztalni, de ez egy teleobjektívnél nagyon ritkán zavarja az embert. Ezt kissé zártabb blendével könnyű kiküszöbölni. F8-nál már nagyon karcos mindenhol. Nagyon szépen mossa a hátteret, bár a blende nyolcszöget rajzol zártabb állapotban és nem tökéletes kört. Napellenzővel használom, becsillanásra nem hajlamos. APS-C-n nagyon jó a tartománya(112-320mm), portrézni, "fejvadászni" jól lehet vele, de néha tájképek készítésénél is jól jön. Igazi riporter tartomány, természetfotózásra nem túl alkalmas, madár/vadfotóhoz kevés, esetleg egy 1,4x konverterrel, APS-C-n talán. Makróhoz közgyűrűvel vagy előtétlencsével, állványról, egyébként nem olyan rossz az 1,2m közelpont.


Ár/érték aránya nagyon jó, ennyi pénzért nagyon jó minőséget kapunk. Idővel egy IS-es változatra lehet hogy beruházok, a tökéletes képminőség, az IS és a szigeteltség miatt.

Osztályzat: 10
Termék: "EF 70-200mm f/4L USM" írta: PusztaiL - beküldve: 2005, Augusztus 29. - Osztályzat: ********* 9.38

243189172.jpg

Megtekintve: 34065

Első EOS digitálisom. Használtan vettem 2008 februárban, 3906 expozícióval, +egy 2Gb-os Extrem III-al, + egy 1600 mAh akkuval. Gyakorlatilag egy EOS 20D. A 20D azonban egy nagyon jól sikerült gép, így csak azt kellett változtatni rajta, ami nagyon kívánkozott, meg amit a marketing megkövetelt... Kapott egy nagyobb LCD-t, spot fénymérést, picture style-t, nagyobb puffert, néhány szoftveres kényelmi újítást, 1/3-os ISO lépcsőt, hajlítottak egy kicsit az íveken a trendeknek megfelelően, oszt csókolom. Na jó, azért nem egészen. (ja meg közvetlen nyomtatáshoz külön gombot, ha ez nem lenne meg se venném! :D (csak kapott volna valami egyéb értelmet is...))


Felépítés:


A felépítése nem rossz, nagyrészt fémből van, de azért nem vagyok 100%-ig megbékülve vele. Úgy látszik, igazán izmos golyóálló felépítést csak az EOS 1-es széria kaphat, és a normális szigetelés is csak ezen kategória kiváltsága lesz még jó ideig, mert a marketingesek nem engednek többet. Talán még az EOS 10D egy kicsit masszívabb volt, de rájöttek, hogy jobb ha nem lesz az a későbbi generáció.
A megadott 100.000-es zárélettartam elégnek tűnik, már ha tényleg bír annyit (jelenleg 14.000 expó körül tartok) A CF kártya ajtaja műanyag, és ha jobban megmarkolom a gépet, akkor néha recsegésre hajlamos. Szintén, az LCD melletti gombsort nyomogatva néha pattog az LCD-t védő plexi. Egyébként van fogása markolat nélkül is, egyben van, és azért nem zörgős műanyag az egész. A kereső egy filmes gép után azért nem túl nagy, de lehet élni vele. A kezelőszervek logikusak, a két vezérlőtárcsa itt is nagyszerű, nem nagyon tudnék élni nélküle. :-) A gombsor az LCD mellett FÜGGŐLEGESEN van, ami nagyon kényelmes. Az LCD 2,5"-os mérete bőven elég, a felbontása is használható. Egyedüli bajom vele hogy szabad térben nem sokat látok rajta.

Képminőség:


Képminősége az APS-C-s gépek körében szerintem megfelelő. A 8,2 megapixel mindenre elég, akár gyönyörű A/3-as nagyítást is készíthetünk belőle, vagy akár nagyobbat, azokat már úgyse 5 centiről nézegeti az ember. Egyedül az újabb gépekből már ismert 14bit-es A/D konvertert hiányolom valamennyire, bár nem tudom hogy van e nagy jelentősége.

Emellett a felbontás mellett kapunk egy viszonylag jó jel/zaj arányt. 6.4µm pixelmérettel rendelkezik a szenzor, ami viszonylag jónak mondható(jelenleg az 5D Mark II-es rendelkezik még ilyen pixelmérettel).


ISO 400 bármikor használható, bár olyankor már néha ráteszek egy kis színzaj csökkentést.
ISO 800 már szemcsésebb, és a színzaj is jelentős, de utólagos feldolgozásnál jól kezelhető.
ISO 1600-at már csak kivételes esetekben használok, itt már nagyon szemcsés, így néha kap egy minimális világossági zajcsökkentést is.
ISO 3200 felejtős a csíkozás miatt, legfeljebb dokumentálni jó ezt azt extrém helyzetekben, ahol nem számít a minőség.


(Kis kitérő: A felbontások növekvésével csökkent a pixelméret, nőtt a zaj(az EOS 40D még hagyján, de az 50D 15 megapixele már nagyon gázos, nagy zaj, oda a dinamikatartomány, hamar jelentkező diffrakció, csak nagyon jó, minőségi optikákkal lehet jól kihasználni). Emellett megjelent a szoftveres zajcsökkentés, mely némileg a részletek kárára megy. Az EOS 30D még nem használ semmilyen beépített szoftveres zajcsökkentést.
Emiatt úgy tűnhet hogy az újabb gépek alacsonyabb zajszinttel rendelkeznek, azonban egy RAW-os összehasonlítás mást mutat. Az nem zavar hogy van JPG-nél zajcsökkentés, az viszont már igen, hogy nem 100%-ig kikapcsolható(mondjuk egy EOS 40D esetében).
Mint ismert, a zavaróbb színzaj csökkentése nagyszerűen orvosolható, viszont a világossági(luminance) zaj csökkentése már csak a részletek elmaszálásával érhető el.
Nagyon örülnék, ha a Canon a következő zajcsökkentési módokat tenné a gépeibe:
1. teljesen kikapcsolható zajcsökkentés
2. 4-4(OFF, low, normal, high) fokozatban külön-külön(!) állítható színzaj és világossági zajcsökkentés beállítása


Így marad hogy mindenképpen RAW-ban fotózik az ember, és a feldolgozásnál csak a színzajt csökkenti, ha szükséges...)


Szolgáltatások:


Mindent tud amire az embernek szüksége van. Live View és egyebek "egyelőre" nem hiányoznak nagyon. :-) Sok mindent rá lehet csatlakoztatni, jól bővíthető. Igazából nem hiányolok belőle semmit ami az újabb gépekben megvan.


AF:


Hát nem mai fejlesztés. :-) 9 pont, a középső keresztszenzoros, ha jól tudom F5,6-tól, illetve f2,8-tól dupla pontosságú. Igazából csak a középső pontot használom, így nem zavar hogy olyan amilyen. Nagyon ritka hogy jól jönne a sok AF-pont. Viszonyag amúgy jól tudja követni a témát a 9 AF pont AI Servo-val (megfelelő méretű tárgy, és fényviszony esetén - futó ember, kerékpáros, autó).


Az 5kép/sec-os sebesség bőven elég, bár tény hogy ritkán használom.


Amit hiányolhatnék:


-erősebb, teljesen szigetelt váz
-nagyobb, világosabb kereső
-14bit A/D konverter
-tükröződésmentes LCD
-fém, erős, szigetelt, ergonomikus markolat (a BG-E2 egy darab műanyag tégla)
-talán egy jobb AF


Ha ezek meglennének, asszem azt mondanám: Ez egy tökéletes APS-C-s, középkategóriás gép. :-)


Jelenlegi ár/érték aránya nagyon jó. Semmiképpen nem vennék újonnan egy EOS 450D-t/1000D-t helyette... (500D-t meg ingyér se) Szerintem innen leginkább EOS 5D-re, illetve EOS 1D MArk II(N)-re érdemes frissíteni. (esetleg EOS 1D Mark III, vagy EOS 5D Mark II)

Osztályzat: 9
Termék: "EOS 30D" írta: ovarzoli - beküldve: 2006, Április 1. - Osztályzat: ********* 8.89

235eos50e.jpg

Megtekintve: 29469

Az első EOS-om. Akkoriban nagyon olcsón jutottam hozzá használtan(40-50e Ft helyett 12800Ft-ért!). Kicsit leharcolt volt ugyan, de nekem kezdésnek nagyon megfelelt. Leginkább diázásra használtam(illetve használom még most is néha), tájképfotózáshoz betöltöttem a Velvia 50-est, és nagyon boldog voltam a képek láttán.


Viszonylag jó építés, a felső rész fémből, a többi műanyag. Méretes még a mai EOS XXD-khez képest is(10D, 20D, 30D, a 40D már azért nagyobb, vagy legalább ekkora), a fogása nagyon jó markolat nélkül is. A két vezérlőtárcsa miatt nagyon gyorsan lehet kezelni, minden funkció gyorsan elérhető. Itt tényleg nincs menüben turkálás, minden lényeges funkciónak van mechanikus kapcsolója. Néhány apróságot, illetve a CF-t tették el nagyon, de azt viszonylag ritkán állítja az ember.
A keresője egy mai APS-C-s digitálishoz képest hatalmas. Frankó BARNA színű nyakpántot adnak hozzá, amely színt azóta se láttam egyetlen EOS-nál se, pedig nekem nagyon tetszik. Nem olyan technokrata szürke. : D


A hárompontos AF-et nem igazán használtam szemvezérléssel, leginkább csak a középső AF pontot One Shot, illetve néha AI Servo(követő) módban. Most mit válogassak a 3 közül? :-) Van beépített piros vetített AF segédfénye mind a 3 AF pontra, ami kb. 6 méterig használható koromsötétben is.


Tudását tekintve jó kis gép, 2,5 kép/sec(filmesre bőven jó), 1/4000 legrövidebb záridő, E-TTL vakuzás, max. 9 kép egymásra exponálás, AEB sorozat, vakukompenzáció. 3 féle beállítható fénymérés (átlagoló, 9,5%-os parciális, középre súlyozott)


A CF módokban sok mindent lehet szabályozni, gyors, vagy halk filmcsévélést, sőt önkioldóval még egy 2 másodperces MLU-t(előzetes tükörfelcsapás) is elő lehet szedni!


Problémák, negatívumok:


Első gondom a 2CR5-ös lithium elem volt. Viszonylag sokat bírt, mert egy filmes gép nem zabál sokat, de drága volt(2-3000 Ft). Egy webáruházból nagy nehezen sikerült szereznem 2CR5-ös töltőt és akkut. Ez kevesebbet bír mint az elem, de tölthető. Egy elem + akku kombinációval nagyon jól elvagyok, amikor se szó se beszéd lemerül az akku, akkor ideiglenesen berakom az elemet. Persze egy markolattal is kiküszöbölhető a dolog (4db AA akku vagy elem).


A kontakt hiba nekem is előjött, egy vékonyabb papírt hajtogattam én is az elemtartó fedél alá, azóta megszűnt.


Mint írtam nem éppen új volt a gép, a használat során eltört a hátfal zárja. Ezzel együtt megszűnt a film felismerése, hiába szigszalagoztam körbe a gépet. Sokáig azt hittem hogy biztonsági kapcsoló van benne, és az eltört zárnyelv miatt adta be a kulcsot. Szétszedés után kiderült hogy tényleg van benne kapcsoló, de semmi köze nincs a letört nyelvhez, egyszerűen elmozdult egy fém nyelv is valamiért, amit megigazítva helyrejött a dolog. Most szigszalaggal lezárva ugyan, de húzza a filmet.
(amúgy úgy tudom többeknek tört el EOS 50E esetén a hátfal zárja, valószínű típushiba)


Egy viszonylag jó kis leírás: http://mir.com.my/rb/photography/hardwares/classics/eos/eoscamera/EOSElanIIE5055/eos50ElanIIspec.htm

Osztályzat: 8
Termék: "Canon EOS 50E" írta: kukac jani - beküldve: 2007, Január 24. - Osztályzat: ********* 8.67

Powered by: ReviewPost PHP
Copyright 2006 All Enthusiast, Inc.